Oferta

Witamy na stronie Pensjonaciku „ADLER” oraz domów wypoczynkowych „ORZEŁ 1” i „ORZEŁ 2” mieszczących się w miejscowości Łajs – 200 km od Warszawy i 20 km od Olsztyna.

Łajs położony jest na styku historycznej granicy Warmii i Mazur, pomiędzy dwoma jeziorami – Łajskim i Kośno. W promieniu 4 km od ośrodka położonych jest kolejnych 8 jezior.

Zapraszamy do skorzystania z naszej wyjątkowej oferty spędzania wolnego czasu wśród lasów i jezior, w ciszy i spokoju, z dala od trosk i wielkomiejskiego hałasu.

Odwiedzającym nas Gościom oddajemy do dyspozycji 100 miejsc noclegowych (60 miejsc w Pensjonaciku „ADLER”, 20 miejsc w Domu wypoczynkowym „ORZEŁ 1” i kolejnych 20 w Domu wypoczynkowym „ORZEŁ 2”).

Stwarzamy możliwość korzystania na dogodnych warunkach z wypoczynku indywidualnego, rodzinnego i zorganizowanego (spotkania dla firm, zielone szkoły, kolonie).

Organizujemy wesela, chrzciny, komunie, urodziny, wieczory panieńskie i kawalerskie.

Corocznie zapraszamy na pobyty świąteczne Wielkanocne oraz imprezy sylwestrowe z wieloma atrakcjami.

Rodzinna, przyjazna atmosfera pozwoli Państwu na relaks zgodnie z własnymi upodobaniami. Oferujemy Państwu wiele atrakcji zarówno na piękne, słoneczne dni jak i na niepogodę.

Atrakcje turystyczne:

Rezerwat Jezioro Kośno – obszar chroniony w którym można spotkać dużo ptactwa wodnego  w tym bardzo rzadkie bieliki i rybołowy. Głębokość jeziora dochodzi do 44,5m.

Trasy rowerowe – wiele wyznaczonych szlaków rowerowych oraz leśnych dróg, np. „czerwony szlak” o długości ok. 18 km. Łajs-Kopanki-Nowa Wieś-Kaborno-Klewki.

Leśne ścieżki przyrodnicze – ścieżka w formie pętli o długości 3 km, rozpoczyna się w na parkingu leśnym w Łajsie i wiedzie przez torfowiska, strumienie oraz zamieszkały przez bobry zbiornik wodny. Trasa kończy się przy jeziorze Łajskim.  Drugą ścieżkę przyrodniczą wokół  jeziora Kośno można również zwiedzić na rowerze.

Pajtuński Młyn – na rzece Kośno pochodzi z XV w.

Trakt Biskupi w Bałdach – zachowany kilometrowy odcinek starej lipowej alei, dawny trakt z Warszawy do Lidzbarka Warmińskiego.

Sanktuarium w Klebarku Wielkim – został wybudowany w 1891 r. jako budowla neogotycka.  Cennym zabytkiem kościoła są witraże z kolorowego szkła warsztatu Wilhelma Mayra. W wieży kościelnej znajduje się ciekawy mechanizm zegara wieżowego z 1895r., który kieruje czterema zegarami na cztery strony świata.

Szlak kajakowy „Granica – Sanktuarium” – długość szlaku ok. 26 km. W czasie spływu ujrzymy malownicze jeziora Kośno, Klebarskie, Linowskie oraz rzekę Kośno.

Szlak pielgrzymkowy po Sanktuariach Warmii i Mazur:  Gietrzwałd – objawienie Matki Bożej w 1877 roku; Święta Lipka – Sanktuarium Ekumeniczne;  Stoczek Klasztorny – Sanktuarium Matki Bożej Pokoju (miejsce uwięzienia kardynała Stefana Wyszyńskiego);  Krosno k.Ornety – Sanktuarium Maryjne; Glotowo – Sanktuarium Najświętszego Sakramentu

W cenę pobytu wliczona jest możliwość korzystania z:

  • sauny,
  • jacuzzi,
  • stołu do tenisa stołowego,
  • bilardu,
  • atlasu i innego sprzętu sportowego,
  • rowerów górskich,
  • łódek, kajaków,
  • dostępu do stałego łącza internetowego WiFi

Zapraszamy serdecznie.
Życzymy Państwu miłego pobytu i wypoczynku!

Teresa i Mirosław oraz Ada i Kamil Anasińscy

Pensjonacik Adler/Orzeł Mirosław Anasiński
Łajs 6, 10-687 Olsztyn 10
Telefony: (+48) 895 133 096, (+48) 895 133 333, (+48) 601 663 496, (+48) 664 184 893;
Fax: (+48) 895 133 096
E-mail: lajs@lajs.com.pl