Agroturystyka

Proponujemy wypoczynek agroturystyczny w domach wypoczynkowych „ORZEŁ 1” i „ORZEŁ 2”. Niepowtarzalne piękno okolicy i bliskie sasiedztwo rezerwatu Kośno gwarantują niezapomniane doznania i przeżycia wyniesione z obcowania z dziką przyrodą.

Będziesz mieć możliwość wybrania się na wspaniałą wycieczkę (ok. 20 km) niebieskim szlakiem dookoła jeziora Kośno – pieszo lub rowerem.

Możesz także wybrać krótszy spacer ścieżką przyrodniczo-edukacyjną z tablicami opisującymi lokalną florę i faunę Warmi i Mazur, zatrzymać się w malowniczo położonym punkcie widokowym nad brzegiem jeziora i wypatrywać orłów bielików, rybołowów, czapli siwych i purpurowych oraz bocianów czarnych.

Jeśli jesteś fotoamatorem i marzysz o wspaniałych „trofeach”, możemy zaproponować Ci „foto-safari” z właścicielem pensjonaciku, leśniczym. Będziesz mógł sfotografować dzikią zwierzynę rano lub wieczorem z myśliwskich ambon, lub podpatrywać życie bobrów juz 50 m od pensjonaciku.

Jeśli wracając z leśnej wyprawy nazbierasz kosze grzybów i jagód, nasz kucharz pomoże Ci przygotować z nich przetwory na zimę.

Na amatorów wędkarstwa czekają łodzie na jeziorze Łajskim (pozwolenie na wędkowanie będziesz mógł wykupić na miejscu, w pensjonacie).

Będzie także możliwość nauki jazdy konnej (4 km od domu wypoczynkowego, w stadninie koni, z licencjonowanymi instruktorami). Inne formy aktywnego wypoczynku (kajaki, rowery, quady, samochody terenowe, paralotnie, paintball, wyciąg narciarski 7 km od pensjonaciku i.in.) dopełniają szeroką ofertę, jaką przygotowaliśmy dla Ciebie i Twojej rodziny.